Telemarketingas: kas tai?

telemarketingas

Telemarketingas yra marketingo metodas, kai prekės ar paslaugos yra reklamuojamos ir pardavinėjamos tiesiogiai per telefoną. Šis būdas suteikia galimybę tiesiogiai susisiekti su galimu klientu ir pateikti jam pasiūlymą, informuoti apie naujas prekes, akcijas ar kitas paslaugas. Nors kai kuriems žmonėms telemarketingas gali atrodyti įkyrus, tai yra veiksminga priemonė įmonėms pasiekti savo tikslinę auditoriją.

KategorijaAprašymas
Telemarketingo tipai1. Glaudus telemarketingas
2. Šiltas telemarketingas
3. Įvykio pagrįstas telemarketingas
4. Telemarketingas perduodant skambutį
Privalumai1. Tiesioginis kontaktas
2. Individualumas
3. Lankstumas
4. Matuojamumas
5. Ekonomiškumas
6. Grįžtamasis ryšys
7. Klientų lojalumas
Trūkumai1. Negatyvi įvaizdis
2. Teisiniai klausimai
3. Aukštas atmetimo lygis
4. Technologijos trūkumai
5. Sąnaudų klausimai
6. Klientų įsitraukimo klausimai
Patarimai sėkmei1. Geriausias laikas skambinti
2. Mokymai
3. Asmeninės žinios
4. Kokybiška duomenų bazė
5. Grįžtamojo ryšio įvertinimas
6. Teisinės nuostatos
7. Emocinis inteligavimas
8. Nepersistenkite

Ši lentelė suteikia aiškų ir glaustą suvokimą apie telemarketingą, jo privalumus, trūkumus ir patarimus sėkmei.

Telemarketingo rūšys

 1. Glaudus telemarketingas – įmonės skambina potencialiems klientams, kurie anksčiau neparodė susidomėjimo. Dažnai šis metodas remiasi pirktomis duomenų bazėmis, kuriose yra asmenų, kurie galbūt domėtųsi konkretaus tipo pasiūlymais.
 2. Šiltas telemarketingas – skambinimai esamiems ar anksčiau susidomėjusiems klientams. Čia paskambinama su tikslu palaikyti ryšį, informuoti apie naujus pasiūlymus ar gauti grįžtamąjį ryšį. Tai dažnai yra ilgalaikės klientų lojalumo ir pardavimų didinimo strategijos dalis.
 3. Įvykio pagrįstas telemarketingas – tai skambučiai, kurie atliekami reaguojant į tam tikrus įvykius ar veiksnius, pvz., kliento gimtadienį, sutarties pabaigą ar specialią akciją, kuri gali būti aktuali konkrečiam klientui.
 4. Telemarketingas perduodant skambutį – šiame scenarijuje klientas pradžioje patys skambina įmonės atstovui dėl tam tikro klausimo ar problemos, o po to, užbaigus aptarti pradinį klausimą, pereinama prie pardavimo ar paslaugos siūlymo.

Telemarketingo privalumai:

 1. Tiesioginis kontaktas su klientu: telemarketingas leidžia greitai reaguoti į kliento klausimus, prieštaravimus ar abejones, suteikiant asmenišką patirtį.
 2. Individualumas: galimybė pritaikyti pasiūlymą pagal konkretaus kliento poreikius ar norus, suteikia galimybę didinti konversijos lygį.
 3. Lankstumas: skambinantys asmenys gali greitai adaptuotis prie situacijos, keisti savo pasiūlymą arba aptarti įvairias akcijas priklausomai nuo kliento reakcijos.
 4. Matuojamumas: lengva matuoti telemarketingo veiksmingumą, nes galima sekti, kiek skambučių buvo atlikta, kiek jų buvo sėkmingi ir kiek pardavimų buvo atlikta.
 5. Ekonominis efektyvumas: palyginti su kai kuriais kitais marketingo kanalais, telemarketingas gali būti mažiau brangus būdas pasiekti potencialius klientus.
 6. Grįžtamojo ryšio gavimas: skambinant tiesiogiai klientui, galima gauti vertingą grįžtamąjį ryšį apie produktus, paslaugas ar kliento nuomonę apie įmonę.
 7. Palaikyti klientų lojalumą: suteikiant nuolatinį ryšį ir dėmesį, telemarketingas gali padėti įmonėms palaikyti ilgalaikius santykius su klientais.

Telemarketingo trūkumai:

 1. Negatyvi įvaizdis: Daugelis žmonių asocijuoja telemarketingą su įkyriais ar netinkamu laiku atliekamais skambučiais, todėl gali atsakyti neigiamai ar net išvis neatsiliepti į skambutį.
 2. Teisiniai klausimai: Kai kuriose šalyse yra griežtos taisyklės dėl telemarketingo, o tai gali riboti šio marketingo būdo veiksmingumą. Tai reiškia, kad įmonėms reikia investuoti laiką ir išteklius į teisinių reikalavimų laikymąsi.
 3. Aukštas atmetimo lygis: Telemarketingo skambučių atmetimo lygis gali būti aukštas, o tai gali daryti įtaką pardavėjų motyvacijai.
 4. Technologijos trūkumai: Dažnai vartotojai naudoja technologijas, kurios blokuoja nepageidaujamus skambučius, o tai gali sumažinti telemarketingo veiksmingumą.
 5. Sąnaudų klausimai: Nepaisant ekonominio efektyvumo, telemarketingas gali reikalauti didelių pradinių investicijų, ypač jei reikia įsigyti kokybišką duomenų bazę.
 6. Klientų įsitraukimo klausimai: Nesvarbu, kokie įtikinamieji ar profesionalūs yra skambinantieji, kai kurie žmonės tiesiog nesidomi telemarketingo pasiūlymais ir gali jaustis sutrikdyti.

Patarimai sėkmingam telemarketingui:

 1. Geriausias laikas skambinti: Tyrimai rodo, kad skambinant ryte arba vakare galima pasiekti geriausius rezultatus. Venkite skambinti per pietų pertraukas ar kitus neaktyvius laikotarpius.
 2. Mokymai: Suteikite pardavėjams reikalingus mokymus ir įrankius, kad jie galėtų kuo efektyviau dirbti.
 3. Asmeninės žinios: Prieš skambinant pasistengkite sužinoti kuo daugiau informacijos apie klientą. Asmeniniai ir pritaikyti pasiūlymai dažnai yra gerokai efektyvesni.
 4. Kokybiška duomenų bazė: Užtikrinkite, kad jūsų duomenų bazė yra kuo aukštesnės kokybės, aktualu ir teisėta.
 5. Grįžtamojo ryšio įvertinimas: Naudokite gautą grįžtamąjį ryšį, kad tobulėtumėte savo procesus ir strategijas.
 6. Dėmesys teisiniam aspektui: Laikykitės visų teisinių reikalavimų ir įvertinkite galimus rizikos veiksnius, susijusius su telemarketingu.
 7. Emocinis inteligavimas: Mokymai, kuriuose pardavėjai mokosi suprasti ir reaguoti į klientų emocijas, gali padėti geriau reaguoti į prieštaravimus ir sukurti geresnį santykį su klientais.
 8. Nepersistenkite: Jei klientas aiškiai parodo, kad nėra susidomėjęs, geriau nepersistengti ir geranoriškai baigti pokalbį.

Pabaigai

Nepaisant trūkumų, telemarketingas gali būti labai veiksminga pardavimų strategija. Svarbu žinoti savo tikslinę auditoriją, turėti gerai apmokyti skambinančius asmenis ir laikytis visų teisinių reikalavimų. Tik tada telemarketingas gali pasiekti geriausius rezultatus ir padėti įmonėms augti.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Naujausi straipsniai