Kas yra SMS marketingas? Privalumai ir geriausios praktikos

sms marketingas

Paviršiuje SMS marketingas atrodo paprastai – tai reklama per SMS žinutes. Tačiau realybė daug įdomesnė.

SMS marketingas padidina pardavimus, gerina klientų nuotaiką, gauna teigiamus atsiliepimus ir plečia jūsų verslą be kliūčių. Tai yra efektyvus, prieinamas ir keistai populiarus tarp visų amžiaus grupių. 2022 m. prenumeratorių užsiregistravimo tempas išaugo 12%.

Šis straipsnis sukurtas tam, kad paaiškintų, kas yra SMS marketingas, kokios jo naudos, kodėl jis vis dar yra aktuali tema ir kaip jį sėkmingai pritaikyti jūsų versle.

Kas yra SMS marketingas?

SMS marketingas yra tiesioginio marketingo forma, kuri apima reklaminių pasiūlymų, naujienų ir atnaujinimų siuntimą klientams per tekstines žinutes. Tai yra greitas ir patogus būdas bendrauti su klientais dėl jo greičio ir pozityvaus suvokimo.

Verslai naudoja SMS marketingą siekdami pasidalinti:

 • Akcijomis
 • Priminimais
 • Laiko ribotos svarbos atnaujinimais
 • Asmeninėmis nuolaidomis
 • Užsakymo pristatymo atnaujinimais

Šie tekstų kampanijos leidžia reklamuoti produktus ir tuo pačiu metu užmegzti gerus santykius su klientais.

Kaip veikia SMS marketingas?

SMS marketingas prasideda nuo klientų duomenų bazės sukūrimo. Įmonės, norėdamos siųsti SMS žinutes, turi gauti vartotojų sutikimą. Paprastai tai atliekama per interneto svetainę, socialinius tinklus ar specialias kampanijas, kuriose žmonės gali užsiprenumeruoti žinutes.

SMS marketingo privalumai

 • Aukštas atidarymo koeficientas Viena iš ryškiausių SMS marketingo savybių yra aukštas žinučių atidarymo koeficientas. Tyrimai rodo, kad SMS žinutės yra atidaromos 98% tikimybe, o elektroniniu paštu išsiųstos reklaminės žinutės – tik apie 20%. Tai suteikia puikią galimybę pasiekti klientus beveik garantuotai.
 • Greitas veiksmo laikas Žmonės dažnai reaguoja į SMS žinutes daug greičiau nei į el. pašto žinutes. Tai yra ypač naudinga, kai turite skubų pasiūlymą ar informaciją, kurią reikia greitai perduoti.
 • Individualizacija SMS marketingas suteikia galimybę personalizuoti žinutes, kas daro bendravimą asmeniškesniu. Tai ypač svarbu šiais laikais, kai vartotojai vis labiau vertina individualų požiūrį.
 • Lankstumas ir greitai matomi rezultatai SMS žinutės yra lengvai redaguojamos ir siunčiamos realiu laiku, todėl jūs galite greitai koreguoti savo strategiją atsižvelgdami į gaunamus rezultatus.
 • Kompaktiškumas SMS žinutės yra trumpos ir glaustos, todėl jos yra lengvai suprantamos ir nereikalauja daug laiko iš vartotojo. Tai leidžia efektyviau perduoti informaciją, nei tai galima padaryti su kitais komunikacijos kanalais.

Šie privalumai padaro SMS marketingą nepaprastai vertinga ir efektyvią komunikacijos priemonę, kuri gali būti pritaikyta įvairiems verslo modeliams ir sektoriams.

Kaip naudoti SMS marketingą

Sutikimo gavimas

Prieš pradedant SMS marketingo kampaniją, svarbu gauti potencialių klientų sutikimą. Sutikimo gavimas yra būtinas, kad galėtumėte teisėtai komunikuoti su vartotojais per SMS.

Pasiūlymo vertė

Kai turite vartotojo sutikimą, būtina sukurti žinutes, kurios pateikia tikrą vertę. Tai gali būti nuolaidų kodai, išskirtinė informacija ar naujienos apie produktus ir paslaugas.

A/B testavimas

Visada verta eksperimentuoti su skirtingais pranešimo formatais, laikotarpiais ir pasiūlymais. Taip galite suprasti, kas geriausiai veikia jūsų klientų segmentui.

SMS marketingo geriausios praktikos

Įgyvendinant SMS marketingo kampanijas, svarbu laikytis tam tikrų geriausių praktikų, kad pasiektumėte optimalius rezultatus ir išvengtumėte potencialių kliūčių.

 1. Laikykitės privatumo taisyklių ir reglamentacijos Šiuolaikinis marketingas yra labai susijęs su duomenų apsauga. Laikykitės GDPR ir kitų vietinių teisės aktų reikalavimų. Prieš pradedant SMS kampaniją, įsitikinkite, kad klientai sutinka gauti jūsų žinutes.
 2. Suteikite galimybę atsisakyti Kiekvienoje išsiųstoje SMS žinutėje turėtų būti nurodytas būdas, kaip gavėjas gali atsisakyti tolesnių pranešimų. Tai ne tik teisinis reikalavimas, bet ir geri klientų aptarnavimo standartai.
 3. Pasirinkite tinkamą laiką SMS žinutes geriau siųsti tada, kai žmonės yra labiausiai aktyvūs ir gali į jas reaguoti. Vengkite siųsti žinutes per anksti ryte ar vėlai vakare.
 4. Būkite tiesioginiai ir konkrečiai Nenaudokite klaidinančių ar neaiškių antraščių. Jūsų pasiūlymas ar pranešimas turi būti aiškus ir glaustas, kad klientas suprastų, ką jūs norite pasakyti.
 5. Personalizacija Naudokite kliento vardą ir kitą asmeninę informaciją, kad padarytumėte pranešimą kuo asmeniškesniu. Tai padidina kliento įsipareigojimą ir padeda išsiskirti iš kitų masinių pranešimų.
 6. A/B testavimas Visada naudokite A/B testavimą, kad sužinotumėte, kurie pranešimai yra efektyviausi. Palyginkite skirtingas antraštes, tekstus ar pasiūlymus ir naudokite tuos, kurie pasiekia geriausius rezultatus.
 7. Sekite metrikas ir koreguokite strategiją Matuokite atidarymo, paspaudimų ir konversijų rodiklius. Reguliariai peržiūrėkite šiuos duomenis ir koreguokite savo SMS marketingo strategiją pagal gautus rezultatus.
 8. Nenaudokite slengo arba profesinės žargoną Nors SMS žinutės yra neformalios komunikacijos forma, svarbu išlaikyti profesionalumą. Nenaudokite slengo, nes tai gali sukelti nesusipratimų arba atstumti potencialius klientus.
 9. Integruokite su kitais marketingo kanalais SMS marketingas turi būti dalis išsamesnės marketingo strategijos. Integruokite jį su el. paštu, socialinėmis medijomis, ir kitais kanalais, kad pasiektumėte sinergijos efektą.
 10. Pasirūpinkite kokybiška duomenų baze Įsitikinkite, kad jūsų prenumeratorių sąrašas yra aukštos kokybės. Netinkami ar pasenusi kontaktai gali ne tik sumažinti kampanijos efektyvumą, bet ir padidinti išlaidas.

Laikydamiesi šių geriausių praktikų, jūs galite maksimizuoti SMS marketingo efektyvumą ir pasiekti sėkmę savo versle.

SMS marketingo pavyzdžiai

Dauguma verslų ir prekės ženklų siekia sukurti efektyvias SMS marketingo kampanijas, tačiau ne visada aišku, kaip tai padaryti praktiškai. Štai keletas pavyzdžių, kurie gali jums padėti suprasti, kaip SMS marketingas veikia įvairiose situacijose.

 1. Sezono Nuolaidos Prekybos centras arba mažmeninė parduotuvė gali išsiųsti SMS žinutę su kodu, kuris suteikia nuolaidą tik tam tikru laikotarpiu. Pavyzdžiui: „Sveiki [Kliento vardas], pasinaudokite 20% nuolaida visiems drabužiams šią savaitę! Įveskite kodą SUMMER20 prie kasos.”
 2. Loyalty Programos Aktualizacijos Restoranai ir kavinės dažnai turi lojalumo programas, kurios leidžia kaupti taškus ir gauti premijas. SMS žinutė gali informuoti klientą apie tai: „Sveiki [Kliento vardas], jūs jau sukaukę 100 taškų! Atėję šiandien, galite pasiimti nemokamą desertą.”
 3. Sporto Įvykiai Sporto komandos ir organizacijos gali siųsti SMS žinutes su informacija apie artėjančius varžybas ar kitus renginius. Pavyzdžiui: „Nepriklausomybės dienos turnyras prasideda rytoj! Įsigykite bilietus dabar ir gaukite 10% nuolaidą!”
 4. Pristatymo Atnaujinimai E-prekybos svetainės gali naudoti SMS žinutes, kad informuotų klientus apie jų užsakymo būseną. „Jūsų užsakymas buvo išsiųstas ir bus pristatytas per 2-3 darbo dienas.”
 5. Medicinos priminimai Klinikos ir sveikatos priežiūros įstaigos gali siųsti priminimus apie artėjančius vizitus ar profilaktinius patikrinimus. „Neužmirškite apie rytojaus vizitą pas odontologą 15:00 val. Spauskite ‘TAIP’, jei planuojate atvykti.”
 6. Gyvų Renginių Pranešimai Festivaliai ir koncertai gali siųsti SMS žinutes su svarbia informacija, tokią kaip pasikeitę laikai, vieta ar specialūs pasiūlymai. „Dėmesio! Dėl lietaus, koncertas bus perkeltas į vidinę sceną. Laukiamas pradžios laikas – 20:00.”
 7. Akademinių Įstaigų Komunikacija Mokyklos ir universitetai gali siųsti pranešimus tėvams ar studentams apie svarbius įvykius, atostogas ar kitus svarbus atnaujinimus. „Sveiki, šios savaitės tėvų susirinkimas yra perkeltas į penktadienį, 18:00 val.”
 8. Komunaliniai pranešimai Viešosios įstaigos, pavyzdžiui, elektrinės ar vandens tiekimo bendrovės, gali siųsti pranešimus apie planuojamus darbus ar nutraukimus. „Svarbu: rytoj bus atliekami elektros tinklo remonto darbai. Elektros tiekimas gali būti nutrauktas nuo 9 iki 11 val.”

Geriausia SMS marketingo programinė įranga

 1. Twilio: Vienas iš rinkos lyderių, pasižymi daugybe funkcijų ir stabilumu.
 2. SendinBlue: Labai prieinama ir lengvai naudojama platforma, ypač mažiems ir vidutiniams verslams.
 3. ClickSend: Puikiai tinka tarptautiniam verslui dėl daugybės palaikomų kalbų ir valiutų.

Išvada

SMS marketingas yra puikus būdas ne tik skatinti pardavimus, bet ir stiprinti prekės ženklo lojalumą. Naudojant tinkamus įrankius ir strategijas, SMS marketingas gali būti neįkainojama jūsų verslo dalis. Svarbiausia yra suprasti, ką jūsų klientai nori ir kaip jie nori bendrauti, ir tada pritaikyti šią informaciją, siekiant maksimalaus efektyvumo.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Naujausi straipsniai